hızlı menü

BabyChoice olarak çalışma prensibimiz : “Aile olarak kız yada erkek bir bebek sahibi olma kararı verilmeli,  sonrasında cinsiyet seçim şansını artırmak için BabyChoice Takvimi kullanılmalıdır. BabyChoice Takvim sistemi var diye cinsiyet seçiminde dayalı çocuk sahibi olmak  ne etik ne de aile kurumunuzun sağlığı açılarından doğru değildir.”
BabyChoice bir grup Fransız Biyokimya uzmanının çalışmalarının ürünüdür. Merkezi İsviçre’de olan BabyChoice 1997 yılından beri dünyanın çeşitli ülkelerindeki distribütörleri aracılığıyla hizmet vermektedir. Tüm dünyada çocuk sahibi olmak isteyen 20 binin üzerinde aileye yardımcı olan BabyChoice ailesinin Türkiye distribütörlüğü olarak 2002 yılından beri Türk ailelerinin hizmetindeyiz. BabyChoice ilkeleri gereği tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de takvimimiz para iade garantili olarak satılmaktadır.
Ürün dünyada genelinde 375 avro fiyatıyla satılmaktadır. İdealinizdeki kız erkek karışımına kavuşmak için ödeyeceğiniz düşük bir ücrettir. Bazı ülkelerde fiyat ürünün fiyatı distribütör firmanın inisiyatifi doğrultusunda daha yüksek rakamlara satılabilmektedir. HongKong satış fiatı 2800 usd olan takvimimiz Türkiye’de ülkemize özel fiyat ve promosyonlarla satılmaktadır.
Özel günlerin varlığının önemli bir sebebi vardır. Belki duymuşsunuzdur: erkek çocuk için kalsiyum kız çocuk için süt ağırlıklı diyetten söz edilir. Bu diyetlerin mekanizması vücudun iyon yapısını etkileyerek elektriklenmesini sağlamaktır. bunlar anne ve bebek sağlığı için sağlıklı değildir ve tavsiye edilmez. Ayrıca ancak sıkı bir şekilde uygulandığında yılın 240 günü etkili olur, diğer günler etkili olamaz çünkü doğanın gereği kutuplaşma diğer yönde gerçekleşmiştir.

Bunu diyet olarak değil de mecburiyetten tek taraflı beslenen bir kabile örneğinde düşündüğünüzde doğanın neden bu şekilde çalıştığını ve bu önlemi aldığını hemen anlayacaksınız.İşte BabyChoice doğanın bu güzel oyununu keşfetmiş ve insanlığın hizmetine sunmuştur.

Bir yıl içinde Yumurtanın erkek çocuk için uygun kutupta olduğu 70 gün bulunmaktadır. Keza erkek çocuk için de yumurtanın uygun kutupta olduğu 70 özel gün bulunmaktadır. 240 gün ise hem kız hem erkek çocuğa hamile kalınabilecek nötr gün olarak takvimizde belirlenmiştir. yapmanız gereken şey istediğiniz cinseyete hamile kalacağınız bu 70 özel günü doğru takip etmek.
Cinsel pozisyonlar, Çin takvimi gibi kocakarı reçetelerinin başarı oranı asla ölçülememiştir. Bunlardan bazıları kendileriyle bile çelişmektedir. Çevresel Sağlık Bilimleri Ulusal Enstitüsü başkanı Dr. Weinberg “Ne kadar saçma olursa olsun tüm teorileri destekleyen küçük çaplı çalışmalar her oluyor” diyor. Bu teorilerin arasında en çok bilimsel olan “Bebeğinizin cinsiyetini nasıl seçersiniz” kitabının yazarları Dr. Landrum Shettles ve David Rorvik’in iddiasına göre “Y” kromozomlu spermlerin (erkek) daha hızlı ancak buna karşılık “X” kromozomlu spermlerin daha uzun süre yaşadıkları gerçeğinden yola çıkarak erkek çocuk için tam yumurtlama döneminde, kız içinse birkaç gün önce deneme yapılması halinde başarılı olunacaktır. Bu metot 25 yıldır bilinmektedir ancak hiçbir başarı oranı saptanamamıştır. Hatta metot üzerinde yapılan bazı çalışmalar %59 oranında yapılmaya çalışılanın tersi cinsiyetten bebeklerin doğabildiğini göstermiştir.

Whelan Metodu

“Kız veya Erkek” adlı kitabında Elizabeth Whelan, Ph.D., Shettles metodunu eleştirerek tam tersini önermiştir.

Uzmanlar Ne Diyor?

Üzerinde konuşulmaya değer bulunan metot erkek spermlerin kız spermlere oranla daha hızlı ancak daha dayanıksız oldukları ve buna göre denemelerin zamanlamasının yapılması. Ancak konu üzerinde yapılan araştırmalar bu düşünceyi desteklemiyor.

Konu üzerinde son zamanlardaki gelişmeler

Eylül 1998’de “İnsan Üremesi” jurnalinde yayınlanan yeni bir araştırmaya göre geçmişte çiftlik hayvanları için kullanılan bir teknoloji kız isteyen çiftlerin işine yarayabilecek. Fairfax ABD’deki Genetics & IVF Enstitüsü yetkilileri Flow Cytometry adını verdikleri metotla DNA’yı floresan bir boya ile boyayıp düzenliyorlar. Metot erkek spermlerin kız spermlere oranla %2,8 daha az genetik malzeme taşıdığı gerçeği üzerine kurulmuş. Araştırmacılar DNA ayrıştırıcısıyla spermleri birbirinden ayırtıp kadına enjekte ediyorlar.

Şu ana kadar kız bebek için yapılan ayrıştırmalar %85 oranında kız yapacak sperm ihtiva etmiş. Erkek bebek için yapılan ayrıştırmalar ise %65 oranında erkek yapacak sperm ihtiva etmiş. Kız isteyen 14 çiftten 13 ü amacına ulaşmış. Bazı uzmanlar sonuçların gelecek vaat ettiğini söylüyorlar ancak uygulama birçok ülkede kanun dışı ve son derece pahalı. Testler çok küçük sayıda yapılabilmiş ve üstelik ayrıştırma sırasında sperme ne tür bir zarar verildiğini de kimse bilmiyor.

Babychoice metodu annenin biyolojik saatine göre yumurtasının “X” veya “Y” taşıyan spermleri kabul veya ret etmesine dayanıyor. Bu doğanın ne olursa olsun her iki cinsiyetten bebeğin de doğmasını garantileme yöntemi. 10 yılı aşkın araştırma ve binlerce denek üzerinde yapılan çalışmalar kutuplaşma dönemlerinin en az 12 ay boyunca bilinebilmesini sağlamıştır. Son derece dengesiz bir beslenme ile yumurtanın zarındaki enerjinin kutuplaşması etkilenebiliyor. Çok dengesiz beslenme inekler üzerinde bir süredir uygulamadadır. Bir kadın hamile kalmadan önceki 8 hafta boyunca yüksek kalsiyum ve magnezyum ile düşük sodyum ve potasyum alarak beslenirse yumurtasının reseptörleri “Y” spermleri iterek sadece “X” spermleri kabul edecektir ve kız olacaktır. Tersine yapılan ekstrem rejim de erkek çocuk dolmasını sağlar. Ancak rejim çok zordur, hamileliğe ne zaman ulaşılabileceği garanti olmadığı için aylarca rejim yapmak imkansızlaşır ve üstelikte rejim çok sert olduğu için hem anneye hem de fetüse zararlıdır. Fetüsün kemik ve diğer dokularında büyük eksiklikler ve sakat doğum yapma oranı yükselir.

Belly of a pregnant woman with flower.