Fransız bilim adamlarının tıbbın hizmetine sunduğu önce "Selnas", günümüzde "BabyChoice"(bebek seçimi)adını alan yöntem yüzde 90 başarılı oluyor.

BabyChoice metodu doğanın üreme yollarına müdahale etmez, sadece doğanın sırrınıihtiyacı olan çiftlerin kullanımına sunar.İstenmeyen genetik manipülasyonları, tıbbi müdahaleleri, ilaçları veya olası kürtajları ortadan kaldırır.Tamamen doğal olduğu için anne veya bebek üzerinde hiç bir riskveya stres söz konusu değildir.

" 1994 yılında Fransız Biyolog Patrick Schoun onbinlerce memeliyi incelediği 15 yıllık araştırmasını tamamladı ve 1996'da resmi makamlarca da takip edilen testini gerçekleştirdi.Teste katılan 155 çiftten153'ü istediği cinsiyetten çocuk sahibi oldular.Bu da %98,7 başarı oranı demektir. "

Metodun Temel Prensipleri

Özel Günler Nedir ?

Bir yıl içinde Yumurtanın erkek çocuk için uygun kutupta olduğu 70 gün bulunmaktadır. Keza kız çocuk için de yumurtanın uygun kutupta olduğu 70 özel gün bulunmaktadır. 240 gün ise hem kız hem erkek çocuğa hamile kalınabilecek nötr gün olarak takvimizde belirlenmiştir. yapmanız gereken şey istediğiniz cinseyete hamile kalacağınız bu 70 özel günü doğru takip etmek.

Yumurta Zarının Kutupları

Hücre biyologu Fransız Patrick Schoun’un önderliğindeki bilim adamları 15 yıllık bir araştırma sonunda 1997’de yumurta zarının elektrik yükünün bazı günler eksiye dönerek X kromozmu taşıyan (kız) eksi (-) yüklü spermleri ittiğini ve Y kromozomu taşıyan (erkek) artı(+) yüklü spermleri çektiğini yani bu günlerde sadece erkek bebeğe hamile kalınabileceğini anlamışlardır. Diğer bazı özel günlerde ise bunun tam tersi olmakta ve yumurta zarının elektrik yükü artıya dönerek erkek spermleri itmekte ve kız spermleri çekmektedir. Yani bu günlerde yalnızca kız bebeğe hamile kalınabilir. Bu fenomen doğanın, ırkın devamını garanti altına almak için geliştirmiş olduğu bir savunma mekanizmasıdır. Bu sayede dış etkenler ne olursa olsun hem erkeklerin hem de kızların doğması garantilenmiş olmaktadır. Memeli hücrelerinin dönemsel etkenlere göre değişik davranışlar göstermesi ile ilgilenen bu bilim dalına Kromobiyoloji denmektedir.

Kutuplasma Dönemleri

Kadının üreme sistemi önceden bilinebilir dönemlere göre hareket etmektedir. Kız çocuk hayatı boyunca yumurtlayacağı tüm yumurtalarla beraber doğar ve bunlar bittiği zaman yenisini yapamaz. Yumurtlama dönemleri periyodiktir ve önceden bilinebilir. Patrick Schoun’un araştırmaları yumurta zarının kutuplaşma dönemlerinin önceden belirlenebilmesini sağlamıştır. Kutuplaşma da önceden bilinebilir dönemlere göre hareket etmektedir ancak yumurtlama dönemlerinden bağımsızdır. Patrick Schoun teorisini ilk önce kendisinin ve arkadaşlarının çocuklarında denedi ve başarılı oldu. Daha sonra hayvanlar üzerinde çiftçilerle ve veterinerlerle ve insanlar üzerinde doktorlarla çalışarak teorisini 10.000’lerce veriyle karşılaştırdı ve daha da geliştirdi. Doğanın hücre gelişimine ve hürceler arası iletişime yaptığı etkileri çok iyi algılama yeteneğine sahip olan Schoun sonunda her kadın için yılın 65 ila 75 gününü ‘‘kız günleri’’, diğer bir 65 ila 75 gününü ‘‘erkek günleri’’ olarak hesaplamayı başardı. Geriye kalan 225 ila 235 gün nötr günlerdi. Schoun böylece kadınlardaki bir başka periyodu keşfetmiş oldu: Kutuplaşma periyodunu. Yumurtlama ve adet görme periyotlarına ek olarak oracıkta keşfedilmeyi bekleyen bir cinsiyet seçimi periyodu! Schoun’un artık tüm yapması gereken bu buluşu tüm dünyanın yararlanabileceği bir şekle sokmaktı. Böylece anneye istediği cinsiyetten bebeğe hamile kalabileceği günleri gösteren bir takvim geliştirdi.

Destekleyen Doktorlar

Dr. Niels Lauersen

Dr. Niels Lauersen, MD. PhD 30 yılı aşkındır kadın-doğum doktoru ve doğurganlık uzmanı. New-york, Park Avenue’deki kiliniğe her yıl binlerce hasta gelir. Dr. Lauersen aynı zamanda 100’den fazla tıbbi makalenin, ve 9 kitabın yazarıdır. Son yazdığı kitabın adı: ‘‘Hamile Kalmak: Çiflerin Bilmesi Gerekenler’’dir. Kitabında metodumuz BABYCHOİCE’i (SELNAS) tavsiye etmektedir. Kitaptan alıntı: ‘‘Nihayet aradığım metodu BABYCHOİCE cinsiyet seçimi takvimi ile buldum. Bir süredir burada Amerika’daki hastalarıma öneriyorum ve inanılmaz sonuçları gözlerimle gördüm. Eğer özel olarak bir kız veya erkek bebek istiyorsanız BABYCHOİCE hamilelik takvimini ciddi olarak tavsiye ederim.’’

Prof. Mavoungoui

Biyokimya dalında uzman. Dünya Sağlık Örgütü (WHO)’da insan üreme araştırmaları konusunda uzman, UNESCO biyomedikal akademisi üyesi, Hormon Patolojileri Araştırma Merkezinin yöneticisi. Mavoungou ‘‘BABYCHOİCE metodunun fiziksel mekanizması ve güvenilir olup olmadığı üzerine 2 yıl süren bilimsel çalışmalarımın sonunda Dünya Sağlık Örgütü’ne bu metodun tüm dünyada milyonlarca çifte önerebilecekleri bir metot olduğunu bildiririm.’’

Dr. F. Nadal

Dr. F. Nadal Marsilya’daki Beauregard Kadın Doğum Kliniğinin yöneticisi. Dr. Nadal Internet üzerindeki Dünya Hamilelik, Doğum ve Cinsiyet seçimi Tıbbi Kliniği’nin (Internet World-Medical Clinic for Pregnancy, Birth and Gender Selection) ana danışmanıdır ve BABYCHOİCE metodunu 1998’den beri tavsiye etmektedir. Fransız 9 ay (9mois) dergisinin 2000 Temmuz sayısında kendisi ile yapılan röportajda: ‘‘Çiftlerin ailelerini dengelemek için çocuklarının cinsiyetini doğal bir metot ile seçmek istemeleri doğaldır. Bu nedenle birçok hastama bu metodu tavsiye ediyorum. Özellikle de tıbbi bir mudahale gerektirmemesi ve çok yüksek doğruluk oranı çok önemli.’’ Demecini vermiştir.

70 Özel Gün

Özel günlerin varlığının önemli bir sebebi vardır. Belki duymuşsunuzdur: erkek çocuk için kalsiyum kız çocuk için süt ağırlıklı diyetten söz edilir. Bu diyetlerin mekanizması vücudun iyon yapısını etkileyerek elektriklenmesini sağlamaktır. bunlar anne ve bebek sağlığı için sağlıklı değildir ve tavsiye edilmez. Ayrıca ancak sıkı bir şekilde uygulandığında yılın 240 günü etkili olur, diğer günler etkili olamaz çünkü doğanın gereği kutuplaşma diğer yönde gerçekleşmiştir.

Bir yıl içinde Yumurtanın erkek çocuk için uygun kutupta olduğu 70 gün bulunmaktadır. Keza erkek çocuk için de yumurtanın uygun kutupta olduğu 70 özel gün bulunmaktadır. 240 gün ise hem kız hem erkek çocuğa hamile kalınabilecek nötr gün olarak takvimizde belirlenmiştir. yapmanız gereken şey istediğiniz cinseyete hamile kalacağınız bu 70 özel günü doğru takip etmek.